نامه تشکر به آقای محمد تقی فلسفی (افشاگری علیه رژیم)

نامه تشکر به آقای محمد تقی فلسفی (افشاگری علیه رژیم)

قم

فلسفی، محمد تقی

تشکر از سخنرانی افشاگرانه آقای فلسفی در مسجد سید عزیز اللَّه تهران (۱)
بسم الله الرحمن الرحیم‌
حضرت حجت الاسلام آقای فلسفی– دامت افاضاته‌
لازم است از بیانات حساس جنابعالی در این وقت اختناق عجیب تشکر کنم. امروز روزی است که حضرات مبلّغین محترم و خطبای معظّم دیْن خود را به دین اثبات فرمایند. امروز روزی است که یا باید رضایت خداوند غفور را جلب نمایند، یا خدای ناخواسته به سخط ذات مقدسش مبتلا شوند. امروز روزی است که نظر مبارک امام زمان- صلوات الله علیه- به حضرات مبلّغین اسلام دوخته شده است، و ملاحظه می‌فرمایند که آقایان به چه نحو خدمت خود را به شرع مقدس ابراز و دیْن خود را ادا می‌فرمایند
از قرار مسموع، اغلب گویندگان محترم با ما هم‌آواز هستند. امید است خداوند تعالی آن شواذّی که از حبس، از زجر، از خوف بیم دارند بیدار فرماید. متمنی است مراتب احترام و سلام مرا به مبلّغین ابلاغ فرمایید. ضمناً چون برای تجدید ساختمان مدرسه فیضیه که قبلًا با جنابعالی نیز صحبتی شده بود، حسابی در بانک صادرات شعبه قم باز شده است، و بناست که از روز تاسوعا و عاشورا نیز بانک سپرده را قبول کند، اگر صلاح دیدید تذکری به مسلمین بدهید. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
روح الله الموسوی الخمینی‌

(۱) – در کتاب صحیفه نور تاریخ نامه، تیر ۱۳۴۲ درج شده است، ولی به استناد تصریح امام خمینی در متن نامه در مورد تاسوعا و عاشورا- که مصادف با ۱۲ و ۱۳ خرداد ۴۲ می‏باشد. تاریخ صدور نامه قبل از عاشورا و قبل از ۱۳ خرداد بوده است.