علت تاسیس حوزه علمیه دارالمبلغین فلسفی

حوزه علمیه دارالمبلغین فلسفی توسط آیت الله مکارم شیرازی در سال 85 در منطقه 12 تهران (خیابان ری) در مکان منزل مرحوم فلسفی در زمینی به مساحت 624 متر مربع و 2015 متر بنا در پنج طبقه بنا گردید .

آیت الله مکارم شیرازی در مورد علت تاسیس این حوزه می فرمایند  :

هنگامی که مرحوم فلسفی که از مشاهیر منبری ها بودند و به نظر بنده یک نابغه در منبر محسوب می شوند، از دنیا رفتند، بنده دیدم ایشان فرزند روحانی ندارند و حیف است چنین شخصیت بی نظیری فراموش شود، لذا به فکر افتادم تا خانه ایشان را خریداری و در همان مکان، ساختمان عظیمی به نام «دارالمبلغین فلسفی » ساختیم و بحمدلله مکانی برای تربیت مبلغان دینی شده است و طلاب با گذراندن دوره های تربیتی و تبلیغی، به عنوان مبلغ به مناطق مختلف اعزام می شوند .

آشنایی با سطوح دارالمبلغین فلسفی

سطح 2 سفیران هدایت

سفیران هدایت نوعی از سطوح حوزه علمیه می باشد که به طور تخصیصی به تربیت طلبه مبلغ می پردازد . این سبک آموزشی در حوزه دارالمبلغین جزو اصول بوده و هرساله از واجدین شرایط طلبه می پذیرد.

سطح 2 بلند مدت

یکی از امکانات مهم حوزه دارالمبلغین برخورداری از  سطح 2 بلند مدت است که طلاب سفیران دارالمبلغین بعد از پایان سفیران خود میتوانند در صورت داشتن شرایط لازم در سطح 2 بلند مدت ادامه تحصیل دهند همچنین طلاب غیر سفیران نیز میتوانند از سطح 2 بلند مدت دارالمبلغین در صورت داشتن شرایط لازم بهره مند شوند.

ویژگی ها و امتیازات دارالمبلغین فلسفی

جهت اطلاع کامل میتوانید حضوری یا تلفنی اقدام فرمایید .

حجره ادیب با مساحت 800 متر دارای 13 اتاق ،2 حیاط ،کتابخانه و ، 2 آشپزخانه ، نمازخانه محل استراحت طلاب میباشد .

باشگاه کیوکوشین دارالمبلغین هر هفته محل ورزش طلاب میباشد ،این باشگاه هر سال توانسته زمینه پیشرفت طلاب را در این ورزش فراهم کند.

کتابخانه دارالمبلغین با بیش از 6000 کتاب و هم چنین دستگاه های رایانه و شبکه اینترنت توانسته نیاز طلاب را فراهم کند.

حوزه علمیه کاظمیه روبروی ساختمان اصلی دارالمبلغین میباشد که با یک قرن قدمت امروز سطح 2 و 3 بلند مدت دارالمبلغین در آن مشغول به تحصیل هستند.

باتوجه به تحت اشراف مرجعیت بودن دارالمبلغین هرساله طلاب به وسیله آیت الله مکارم شیرازی طی دیداری ملبس به لباس روحانیت میشوند.

حوزه علیمه فلسفی هر ساله توانسته در جشواره علامه حلی تهران مقام کسب کند .
این مقام حاصل تلاش اساتید و طلاب میباشد.

127

طلاب فارغ تحصیل

80

طلاب در حین تحصیل

875

مقلات پژوهشی

547

فعالیت های تبلیغی