موافقین و مخالفین انبیاء

در طول تاریخ دو گروه وجود داشته اند. طرفداران الله، انبیاء، اولیا و احرار و در طرف مقابل کسانی که در برابر اینان قرار گرفته اند.

آن عده ای که در دسته انبیا و خوبان عالم هستند مورد تأیید ذات اقدس الهی می باشند؛ لذا دارای قلبی رقیق و مهربان و در خدمت خلق قرار دارند. دغدغه این دسته رساندن مردم به سعادت اخروی است. در رأس همه اینها پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله سپس ائمه علیهم السلام و بعد از آن فقها قرار دارند.گروهی دیگر به دلیل جمع آوری اوصاف رذیله، خودشان به دست خودشان بال های هدایت و طرق سعادت را بر خود بسته اند؛ لذا راه های هدایت را خداوند نیز بر آنان می بندد. این افراد دچار مرض های اخلاقی هستند. مکان این افراد در اسفل سافلین می باشد به طوری که در نهایت شقاوت غرق شده اند. و تمام راه های هدایت به رویشان بسته شده و ایمان نمی آورند و همین ها هستند که قرآن از آنها تعبیر به اصحاب النار می کند. این گروه در همین دنیا بر حصار عذاب الهی قرار خواهند گرفت و دچار رذایل اخلاقی خاصه کبر هستند.

کسانی که راه حق را می پیمایند قلب شان مشعر الهی است؛ در واقع تمام وجود این افراد از جمله سمع و بصرشان نیز مشعر الهی خواهند بود.

چنین افرادی انسان های کاملی هستند که به جز حق چیزی را نمی بینند.گروه اهل شقاوت دائما در تاریکی های دنیا دست و پا می زنند، اینها تا ابد در تاریکی ها خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید