استاد سید عبدالحمید شهاب (زید عزه) 

2018-05-22
16 بازدید

یکی از دعاهایی که از امام کاظم نقل شده در کتاب مصباح از کفهمی و از علامه مجلسی روایت شده است که خروجی این دعا تذکر حضرت به ظهور آفتی در عقاید مسلمین است. خدایا مارا ازونایی قرار نده که دینمان دین عاریه ای بشود ، معرین را به اینگونه معنی کرده اند ک صبح […]

یکی از دعاهایی که از امام کاظم نقل شده در کتاب مصباح از کفهمی و از علامه مجلسی روایت شده است که خروجی این دعا تذکر حضرت به ظهور آفتی در عقاید مسلمین است.
خدایا مارا ازونایی قرار نده که دینمان دین عاریه ای بشود ، معرین را به اینگونه معنی کرده اند ک صبح سنگ اسلام را به سینه میزنند و شب سنگ کفر را و بلعکس.
جعل امام بوسیله ی خداوند متعال است نه پیامبر چون پیامبر وظیفه اش چیز دیگر است.
به تعبیر امام رضا علیه السلام امام مسئول تجلی دادن یک یا چند صفت از صفات الهی است .
وجود معارین باعث تنها ماندن امام میشود ، درست است ک زمین از حجت الهی خالی نمیماند هر چند که پشت میله های زندان باشد اما چگونه وظیفه ی هدایت خود را به انجام میرسانند.
مردم دین حاشیه ای و هزینه دار نمیخواهند هنوز هم ما برای مردم حجیت داریم .
ابان نقل میکند از امام صادق علیه السلام در محفلی خصوصی:
کمر من را طایفه ای شکستند که می فهمیدند دین را ولی چون دین محدودشان کرده بود نمی توانستند تحمل کنند تفسیری از دین به مردم ارائه دادند که به اسم ما بود ولی به رسم خودشان.
و این باعث میشود که به صورت زنجیره وار فهمید که نقشه های قتل و توطئه ها علتش چیست؟
اشعث کسی است ک یک رکعت نماز قضا شده نداشت شیخ کوفه بود اولین کسی که غسل شهادت کرد برای قتال حسین بن علی همین شخص بود و همان کسی است که در داستان های کربلا میگویند با عصا بر پیکره ی امام در قتلگاه زد ، افراد شبیه به اشعث بسیار هستند که باعث گمراهی تعداد کثیری از افراد میگردند.
خود را مسلح به علم بکنید و ازین سلاح به عنوان مبنای ذهنی برای راسخ بودن در حق استفاده کنید که ان شا الله هدایت حاصل گردد.چون اگر خواص اهل غفلت شدند وای به حال عوام..

۹۷/۱/۲۲